Dr Robert Pełka

3/12

Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta

Chirurg ortopeda, właściciel NZOZ 'Ortopedia', organizator warsztatów chirurgicznych z wykorzystaniem preparatów ze zwłok ludzkich:- Prywatna wizyta kosztuje u mnie od 110 do 160 zł, w zależności od tego, czy konieczne jest badanie usg., czy też wystarczy tylko ocena zdjęć radiologicznych, które pacjent przynosi ze sobą. Bywa, że pacjent przychodzi na wizytę po to, by podać mu lek, który może zaaplikować tylko lekarz. Wtedy płaci 50 zł.

Nie biorę pieniędzy za wizytę kontrolną czy od kolegów lekarzy. Zdarza się też, że odstępuję od opłaty. gdy widzę, że ktoś przyszedł do mnie zdesperowany, a nie był przygotowany na wydatek. Wtedy z czysto ludzkiego punktu widzenia uznaję wizytę za bezpłatną, prosząc, by pacjent wydał te pieniądze na przykład na leki czy ortezę.

Zobacz więcej na temat:

  • mogą sobie niebrać, byle podatek zapłacili w jkredman 04.12.12, 18:16

    wymaganej wysokości od takiej kwoty jaka się za wizytę lub konsultację należy, Urząd Kontroli Skarbowej po tych oświadczeniach powinien skontrolować czy podatki zostały przez tych lekarzy »

  • Do internauty o nicku Lekarzem jestem jutrzenka38 05.02.13, 15:25

    Wnikliwie przeczytalam Pana wypowiedź. Zresztą nie tylko pańską, ale i pozostałych internautów. W swojej wypowiedzi wspomniał Pan hipotetycznego pracownika "Biedronki" zarabiającego »

  • Ile biorą za wizytę znani opolscy lekarze [CENY] danekstraszynski 09.02.13, 19:50

    Dla porównania lekarz niemiecki musi się zadowolić kwotę około 5 do 11 euro (20 do 44 zł). Mniejsza kwota dotyczy pacjentów powszechnych kas chorych, a wyższa tzw. pacjentów prywatnych. Tyle»