Dr n. med. Grażyna Wąsik

11/12

Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta

Dermatolog, ordynator oddziału dermatologicznego w Szpitalu Wojewódzkim, regionalny konsultant w dziedzinie dermatologii:

- Prywatna wizyta w gabinecie kosztuje od 100 do 120 zł. Często jednak jest to kwota mniejsza, a bywa, że odstępuję w ogóle od pobrania opłaty. Dlaczego? Bo leczenie dermatologiczne bywa bardzo długie, wymaga comiesięcznych kontrolnych wizyt, więc czasem jest tak, że za pierwszą wizytę pacjent płaci pełną stawkę, a za kolejne już mniejszą albo wcale. Bywają też przypadki wyjątkowe, np. jeśli rodzice przywożą dziecko na jakiś zabieg, a ja stwierdzam, że nie jest do niego odpowiednio przygotowane, to za takie spotkanie nie biorę pieniędzy.

Zobacz więcej na temat:

  • mogą sobie niebrać, byle podatek zapłacili w jkredman 04.12.12, 18:16

    wymaganej wysokości od takiej kwoty jaka się za wizytę lub konsultację należy, Urząd Kontroli Skarbowej po tych oświadczeniach powinien skontrolować czy podatki zostały przez tych lekarzy »

  • Do internauty o nicku Lekarzem jestem jutrzenka38 05.02.13, 15:25

    Wnikliwie przeczytalam Pana wypowiedź. Zresztą nie tylko pańską, ale i pozostałych internautów. W swojej wypowiedzi wspomniał Pan hipotetycznego pracownika "Biedronki" zarabiającego »

  • Ile biorą za wizytę znani opolscy lekarze [CENY] danekstraszynski 09.02.13, 19:50

    Dla porównania lekarz niemiecki musi się zadowolić kwotę około 5 do 11 euro (20 do 44 zł). Mniejsza kwota dotyczy pacjentów powszechnych kas chorych, a wyższa tzw. pacjentów prywatnych. Tyle»