Wjechał ciężarówką do Odry. Kierował się wskazaniami GPS

pig
28.12.2013 13:00
A A A Drukuj
Kierowca wjechał do Odry

Kierowca wjechał do Odry (Fot. policja)

22-latek kierujący ciężarówką nie zwracał uwagi na to, co dzieje się przez maską pojazdu i ignorował znaki, ufając wskazaniom nawigacji satelitarnej. I wjechał do Odry.
Sytuacja miała miejsce w poniedziałek około godz. 17 w Dziergowicach (powiat kędzierzyńsko-kozielski). - Mężczyźni jadący ciężarowym mercedesem wieźli meble do mieszkającego na terenie gminy Bierawa klienta. Wskazania GPS-u, z którego korzystali, skierowały ich wprost do rzeki - relacjonuje Hubert Adamek, oficer prasowy kędzierzyńskiej policji.

- Nurt był tak silny, że ciężarówkę funkcjonariusze znaleźli około 30 metrów od miejsca, w którym wpadła ona do wody. Kierowcy i pasażerowi udało się opuścić samochód i schronić przed wodą na jego dachu. Żadnemu z nich nie stała się krzywda - opowiada.

Policjanci wspólnie ze strażakami wyciągnęli samochód na brzeg. Potem funkcjonariusze sprawdzili oznakowanie drogi. - Okazało się, że kierowca patrzył jedynie na wskazania urządzenia, ignorując znaki drogowe - mówi Adamek.

Policjant przypomina, że wskazania urządzenia GPS nie zwalniają kierowcy ze zwracania uwagi i stosowania się do oznaczenia na drodze. - W przypadku zmiany organizacji ruchu lub, jak prawdopodobnie było w tym przypadku, nieaktualnych map GPS, może dojść do niebezpiecznych zdarzeń - zauważa.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • egon_olssen

  Oceniono 3 razy 3

  Z jednej strony debil - kto o zdrowych zmysłach wali ciężarówką do wody.
  A z drugiej strony - kto numeruje drogę po dwóch stronach rzeki bez mostu jako jedną (droga nr 422) - nota bene to nie jedyny taki przykład w naszym województwie.

 • wesolyborys

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem ciekaw z jakiej nawigacji on korzystał. Navteq, Emapa, Google mają to miejsce nieprzejezdne. Nawet szwaby na sztabówkach sprzed 70 lat mają tu tylko prom...

 • casper

  0

  Na głupotę nie ma lekarstwa, jednak po fakcie, można ułatwić służbom ratunkowym dotarcie, podając koordynaty GPS - lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/aktualnosci/nawigacja-wyprowadzila-cie-w-pole-podaj-koordynaty-gps.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX